LEAR, a.s. — lepidla, stavební chemie

Tradiční český výrobce lepidel a stavební chemie

LEAR, a.s. — umění spojovat
Menu

UNIXIN GRIP HOBBY Bezpečný gumový povrch PU 4223CS je dvousložkový systém sestávající z gumového granulátu a pružného, vlhkostí vytvrzujícího pojiva pro výrobu a pokládku povrchů. Povrchy jsou určeny jako svrchní – pochozí vrstva pro exteriér.

Balení Unixinu Grip - Vašeho chodníku v prášku HOBBY provedení je vhodné pro pokládku tzv. UDĚLEJ SI SÁM. Balení obsahuje obě složky v přesném poměru, stačí tedy pouze smíchat dohromady, obarvit a začít s pokládkou. Tento povrch je především vhodný pro domácí realizace např. kolem rodinných domů. Základem je šedý EPDM granulát obarvený pomocí barviva UNI-COLOR (není součástí balení) rozpuštěném v pojivu. Při intenzivním používání, např. na veřejných prostranstvích, může docházet k otěru svrchní barvy na šedý granulát – pro tyto aplikace doporučujeme požít UNIXIN GRIP PROFI s plně probarveným granulátem.

Tento typ balení chodníku v prášku je v prodeji a ihned k odběru v sídle společnosti LEAR, a.s. a u našich obchodních partnerů. Kontakty na naši distribuční síť nalezete na této mapce

Možnosti použití:

Pomocí systému Unixin Grip Hobby lze vytvořit pružné pochozí povrchy v exteriérech, které zvyšují bezpečnost při případném pádu osob, jsou propustné pro vodu (nenamrzají) a mají dekorativní efekt. Unixin Grip Bezpečný gumový povrch může nalézt uplatnění např. na schodech, nebo před nimi, jako ochranný prvek na rampách, na terasách či balkonech, kolem bazénů a pískovišť, jako zahradnín nebo veřejné chodníčky, na domácích dětských hracích plochách bez použití hracích prvků apod.
Podle způsobu použití lze systém Unixin Grip aplikovat buď tak, že pevně přilne k podkladu, na hladký či nesoudržný beton doporučujeme použití primeru Unixin Primer PU 3922, vrstva může být položena volně (jako podkladní separátor může sloužit například voskovaný nebo silikonový papír, který se po vytvrzení odstraní). Za pomoci šablon můžete vytvářet i pestré obrazce.

Výhody povrchu:

Praktická ukázka využití Unixinu Grip
 • snadno čistitelný
 • vodě propustný
 • při pádu měkký
 • neklouže a nenamrzá
 • zdravotně nezávadný
 • rychle vytvrzující
 • snadno viditelné cizí předměty

Chcete vědět více o pokládce a výhodách chodníku v prášku? Podívejte se na první čtyři minuty tohoto videa.

Doplňkovými částmi systému jsou:

 • Unixin Primer PU 3922 aktivátor podkladu pro exponované pokládky a pokládky na nesoudržný či hladký povrch (asfalt)
 • Unixin PU Akcelerátor pro urychlení vytvrzování, vhodné pro zkrácení doby potřebné k vytvrzení chodníku
 • Unixin UV nátěr PU4668 pro zvýšení barevné stálosti a odolnosti proti slunečnímu záření a povrchové mechanické odolnosti (doporučen zejména pro šedou a modrou barvu)

Jak na to:

 • K mísení Vám doporučujeme použít vysoko-torzního rotačního míchadla, používaného pro míchání cementových směsí. Mísit je vhodné alespoň 2 až 3 minuty tak, aby byla směs rovnoměrně promíchána.
 • I takto můžete nanášet Unixin Grip Profi - chodník z prášku
 • Takto připravená záměs je určena k pokládce na připravený povrch, k upravení je vhodné použít lopatu, zednickou lžíci či nerezové hladítko.
 • Při finálním rovnání povrchu s napojením dvou barev vedle sebe je nutné přes tento spoj položit folii či papír a až následně hutnit. Tato ochrana zabrání povrchovému obarvení již položené směsi při hutnění hladítkem či lžící. Folii či papír po zhutnění odstraňte.
 • Při přechodu k pokládání jiné barvy se doporučuje veškeré nářadí očistit, zabráníte tak smíchání jednotlivých barev.
 • Pojiva použitá při aplikaci chodníku v prášku vykazují mírné barevné změny při působení UV záření – tyto změny neovlivňují mechanické vlastnosti pojiva a tedy nejsou důvodem pro reklamaci chodníku v prášku.
 • K čištění pracovních pomůcek bezprostředně po práci Vám doporučujeme použít vodu se saponátem a následně mechanicky dočitit.
 • Finální povrch je velmi odolný vůči opotřebení, tlumí rázy a je porézní. Váš chodník v prášku již ztratil podobu prášku jednou provždy.
 • Z jednoho kbelíku Unixinu Grip pokryjete až 3 m² při tloušťce vrstvy 7 mm. Vyšší četnost nerovností podkladového povrchu zvyšuje spotřebu.

Pro optimální vytvrzení chodníku z prášku doporučujeme zakrýt položený povrch neprodyšnou černou plachtou, minimálně po dobu jednoho dne od pokládky. Plachta zabrání pronikání UV záření a také ochrání pokladený povrch proti případnému dešti a rose.

Barevnost Vašeho povrchu se ustálí po 1 až 2 měsících od pokládky, pak je již stabilní.

Z jednoho balení můžete položit 2-3m² Unixinu Grip, vše záleží na dodržení doporučené tloušťky vrstvy - 7mm. Zvýšený výskyt nerovností v podkladu může způsobit vyšší spotřebu materiálu.

Více informací můžete naleznout v našem informačním webu.

Objednat:

Chcete nakoupit tento produkt? Navštivte přímo náš eshop.

Unilep Spray H6

Unilep Spray H6

Stříkatelné, rozpouštědlové, kontaktní lepidlo nové generace pro jedno nebo oboustranné lepení PUR pěn, textilu, dřeva a dalších čalounických materiálů, zejména pro náročné výrobky. Vyznačuje se nízkým zápachem, vysokou životností a pevností lepeného spoje (testováno MZLU Brno). Barva červená.

UNI-PEN S2802A

Uni-Pen S2802A

Disperzní penetrační přípravek s velmi dobrými pojivovými a filmotvornými vlastnostmi, určený pro penetrace savých podkladů (beton, omítka, SDK), které jsou finálně upravovány akrylátovými fasádními barvami, omítkovinami nebo interiérovými barvami. Samostatně se používá pro zpevnění a zvýšení vodoodpudivosti povrchu. Neobsahuje formaldehyd ani těžké kovy!

akční nabídkaDALŠÍ AKČNÍ NABÍDKY A NOVINKY

Unilep Spray H24

UNILEP SPRAY H24 10l

Stříkatelné, rozpouštědlové, chloroprenové, kontaktní lepidlo pro oboustranné lepení textilních, pěnových a koženkových materiálů zejména k obtížně lepitelným plastům typu PE, PP. Spoj odolává zvýšené teplotě do 80°C, krátkodobě 95°C. V případě požadavku na vyšší teplotní odolnost lze použít tužidlo Leabond SBS. Barva narůžovělá.

UNI-MA 560

Adhezní můstek je průmyslově vyráběná suchá směs, po rozmíchání s vodou bílé barvy. Nanáší se na všechny podklady typu beton, pórobeton, vyrovnává savost podkladu a zároveň zlepšuje přídržnost k podkladu. Další použití je jako ochrana ocelové výztuže proti korozi při provádění sanací železobetonových konstrukcí.

Unilep Spray Profi New

Unilep Spray Profi New

Stříkatelné kontaktní lepidlo v aerosolovém balení určené pro kontaktní lepení většiny plošných materiálů (textilie, dřevo, kovy, plasty, izolační hmoty, papír, pěnové materiály apod.). Lepidlo není vyvinuto pro lepení PVC koženky a výrobků obsahující migrující změkčovadla. Suchý film lepidla je elastický a vodovzdorný. Vhodné pro aranžérské a opravárenské práce a také nenáročné opravy autočalounění.

Akrylep 427 + Leabond 2KB

Akrylep 427 se používá jako dvousložkové chloroprenové kontaktní lepidlo aplikované metodou sdruženého nástřiku s aktivátorem Leabond 2KB. Slouží pro výrobu čalouněného nábytku, matrací a autosedaček. Vhodné pro lepení PU pěn, textilních materiálů, dřeva a dalších materiálů při výrobě čalouněného nábytku. Pro řadu aplikací nahrazuje "běžná" čalounická rozpouštědlová lepidla.

Copyright © 2010 LEAR, a.s. – tradiční výrobce lepidel a stavební chemie
cz