LEAR, a.s. — lepidla, stavební chemie

Tradiční český výrobce lepidel a stavební chemie

LEAR, a.s. — umění spojovat
Menu

Řemeslnictví, či potažmo i domácí kutilství, představuje průrež nejrůznějšími oblastmi lepení. Tomu odpovídá i uvedený přehled lepidel. Pro snažší orientaci je zavedena také výrobková řada „Lear“ , která si klade za cíl pokrývat potřeby řemeslníků (kutilů) výrobky určenými pro maloobchodní prodej. Tyto výrobky jsou zpravidla nabízeny v uživatelsky zajímavých baleních.

Lear Outdoor Grip

Lear Outdoor Grip

Speciální lepidlo v setu s praktickou záplatou pro rychlé opravy nejen outdoorového vybavení. Polyuretanové lepidlo trvale a odolně lepí textílie i plasty, chrání švy proti vodě. Toto lepidlo se používá i pro lepení nafukovacích kanoe.

Unilep LA

Lepidlo na bázi roztoku polyvinylacetátu v organických rozpouštědlech. Používá se zejména pro lepení pěnového nebo kompaktního polystyrenu, který nenarušuje a při výrobě textilní galanterie a hraček Dále je vhodný pro lepení kůže, textilu, papíru, fotografií, kovů, dřeva, skla, keramiky a některých plastů. Lepený spoj dobře odolává povětrnosti a vodě.

Český pren E56

Český pren E56

Univerzální kontaktní lepidlo pro lepení savých i nesavých materiálů navzájem (pryž, kůže, PVC, koženka, dřevo, kovy). Lepidlo bez obsahu toluenu. Je vhodné pro lepení podlahových lišt a hran schodů a pro plošné lepení pryže a měkčeného PVC. Lepený spoj odolává působení vlhkosti, není však určen pro trvalý styk s vodou.

Vinalep 830

Vinalep 830

Disperzní lepidlo určené pro lepení dřeva, splňující kategorii D3 (ČSN EN 204). Slepený spoj odolává dlouhodobému působení zvýšené vlhkosti nebo krátkodobému působení tekoucí vody. Ve směsi s tužidlem LEABOND WBN se vodovzdornost zvyšuje na kategorii D4, vyhovující pro výrobu eurohranolů a pro exteriérové aplikace.

Lear na dřevo D2

Disperzní lepidlo určené pro lepení dřeva, splňující kategorii D2 (ČSN EN 204). Slepený spoj odolává občasné zvýšené vlhkosti. Je vhodný pro montážní lepení (kolíkový spoj, zubový spoj, nekonečný vlys, spoj na plocho) a pro dýhování menších ploch. Lepí měkké i tvrdé dřevo. Poskytuje průhledný, čirý, pružně tvrdý spoj. Neobsahuje ftaláty.

Lear na dřevo D3

LEAR na dřevo D3

Disperzní lepidlo určené pro lepení dřeva, splňující kategorii D3 (ČSN EN 204). Slepený spoj odolává dlouhodobému působení zvýšené vlhkosti nebo krátkodobému působení tekoucí vody.

Lear na dřevo D4

LEAR na dřevo D4

Jednosložkové polyuretanové lepidlo vytvrzující působením vlhkosti určené pro lepení obtížně lepitelných truhlářských dílců, například lepení dřevěných rámů, lakovaných ploch (PU nebo polyesterové laky) navzájem nebo k jiným, i nesavým povrchům (melaminové povrchy, kovy apod.).

Lear transparentní

LEAR Transparentní

Lepidlo na bázi roztoku polyvinylacetátu v organických rozpouštědlech. Používá se zejména pro lepení polystyrenu, který nenarušuje a při výrobě textilní galanterie a hraček Dále je vhodný pro lepení kůže, textilu, papíru, fotografií, kovů, dřeva, skla, keramiky. Lepený spoj dobře odolává povětrnosti a vodě.

Vulkan cement BT

Kontaktní lepidlo na bázi roztoku přírodního kaučuku a pryskyřice v organických rozpouštědlech. Určené pro opravy veloduší z přírodního nebo isoprenového kaučuku, pro lepení potahů ping-pongových pálek, pro fixační lepení kůže při výrobě kožené galanterie.

Unilep Spray Profi NEW

Unilep Spray Profi New

Stříkatelné kontaktní lepidlo v aerosolovém balení je určeno pro kontaktní lepení většiny plošných materiálů (textilie, dřevo, kovy, plasty, izolační hmoty, papír, pěnové materiály apod.). Lepidlo není vyvinuto pro lepení PVC koženky a výrobků obsahující migrující změkčovadla. Suchý film lepidla je elastický a vodovzdorný. Vhodné pro aranžérské, opravárenské a menší opravy autočalounění.

Lear Bond Supra

Profesionální polyuretanové montážní lepidlo s vlastní spouští. Určen pro lepení obtížně lepitelných truhlářských dílců, například lepení dřevěných rámů, lakovaných ploch (PU nebo polyesterové laky) navzájem nebo k jiným, i nesavým povrchům (melaminové povrchy, kovy apod.), izolačních materiálů (mimo PE, PP).

Lear na hladítka

Speciálně vyvinuté lepidlo pro lepení potahů zednických hladítek. Lepí vzájemně plasty (PE, PP, ABS, PS), kovy, dřevo, pěnové materiály (PUR-Molitan, Mirelon), rubben, mořská houba, pryž, plst, flís, polystyren. Suchý film lepidla je trvale elastický a vodovzdorný, odolný vůči stárnutí.

Leabond PU42

Leabond PU42

Jednosložkový, rychle lepící polyuretanový vysokopevnostní tmel černé barvy. Vhodný pro vlepování autoskel, konstrukční lepení a tmelení (kovy, sklo, lakované povrchy, dřevo, plasty). Tvrdost Shore A 65.

Leabond PU43

Jednosložkový, rychle lepící polyuretanový vysokopevnostní tmel, barva bílá, šedá nebo černá. Konstrukční lepení a tmelení, zejména v dopravních prostředcích (kovy, sklo, lakované povrchy, dřevo, plasty). Tvrdost Shore A 50-55.

Lear Hotmelt 710

Tavné tyčinky vysoké kvality

Profesionální tavné tyčinky bílé barvy vhodné pro kartonáž, ale také mnohé plasty a dřevo. Vhodné pro dekorace, hračky, obaly.

Lear Hotmelt 711

Tavné tyčinky vysoké kvality

Profesionální tavné tyčinky nažloutlé barvy vhodné pro kartonáž, ale také některé plasty a dřevo. Vhodné pro dekorace, hračky, obaly.

Unilep Spray H6

Unilep Spray H6

Stříkatelné, rozpouštědlové, kontaktní lepidlo nové generace pro jedno nebo oboustranné lepení PUR pěn, textilu, dřeva a dalších čalounických materiálů, zejména pro náročné výrobky. Vyznačuje se nízkým zápachem, vysokou životností a pevností lepeného spoje (testováno MZLU Brno). Barva červená.

Unilep Spray H24

UNILEP SPRAY H24 10l

Stříkatelné, rozpouštědlové, chloroprenové, kontaktní lepidlo pro oboustranné lepení textilních, pěnových a koženkových materiálů zejména k obtížně lepitelným plastům typu PE, PP. Spoj odolává zvýšené teplotě do 80°C, krátkodobě 95°C. V případě požadavku na vyšší teplotní odolnost lze použít tužidlo Leabond SBS. Barva narůžovělá.

akční nabídkaDALŠÍ AKČNÍ NABÍDKY A NOVINKY

Unilep Spray Profi New

Unilep Spray Profi New

Stříkatelné kontaktní lepidlo v aerosolovém balení určené pro kontaktní lepení většiny plošných materiálů (textilie, dřevo, kovy, plasty, izolační hmoty, papír, pěnové materiály apod.). Lepidlo není vyvinuto pro lepení PVC koženky a výrobků obsahující migrující změkčovadla. Suchý film lepidla je elastický a vodovzdorný. Vhodné pro aranžérské a opravárenské práce a také nenáročné opravy autočalounění.

Akrylep 427 + Leabond 2KB

Akrylep 427 se používá jako dvousložkové chloroprenové kontaktní lepidlo aplikované metodou sdruženého nástřiku s aktivátorem Leabond 2KB. Slouží pro výrobu čalouněného nábytku, matrací a autosedaček. Vhodné pro lepení PU pěn, textilních materiálů, dřeva a dalších materiálů při výrobě čalouněného nábytku. Pro řadu aplikací nahrazuje "běžná" čalounická rozpouštědlová lepidla.

Copyright © 2010 LEAR, a.s. – tradiční výrobce lepidel a stavební chemie
cz